address

43-190 Mikołów, Rynek 19

hours

Dziś otwarte:
8.00 - 20.00

address_icon

43-190 Mikołów, Rynek 19

opening_time_icon

Dziś otwarte:
8.00 - 20.00

shop_icon
10

Mogąc przepuścić do będzińskiego finału jednego wykonawcę komisja zdecydowała, że zwycięzcą eliminacji zostanie solistka Inka Michalik z Przyszowic.

Wyróżnienia jury otrzymali następujący soliści: Leon Skorupski z Akademii Wokalnej Joanna Bortel w Mikołowie, Piotr Klima ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Katowicach, Zofia Kosche z Przedszkola nr 5 w Tychach oraz Mariusz Gruszka z Mikołowa. Nagrodzoną i wyróżnionych zapraszamy 22 stycznia na występ podczas Mikołowskich Spotkań Kolędowych - wówczas odbędzie się wręczenie nagród, a nasi widzowie będą mogli wysłuchać pięknych wykonań.

Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy wszystkim, którzy zapewnili nam dziś prawdziwie świąteczny klimat!


Kolejny raz Miejski Dom Kultury w Mikołowie jest współorganizatorem Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika - największego przeglądu bożonarodzeniowych pieśni w Europie, do którego co roku zgłasza się około 1500 solistów i grup. Eliminacje 30. edycji w MDK odbędą się 13 grudnia od godz. 13.00. Tegoroczne kolędowe święto odbywa się pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Zgłoszenia do udziału przyjmowane są do 27 listopada na stronie www.mfkip.pl. W eliminacjach, które od 1 do 27 grudnia odbędą się w ponad 30 miastach na terenie całej Polski, a także na Litwie, Ukrainie, Białorusi i - po raz pierwszy - we Włoszech (w Rzymie), startować mogą soliści, chóry i zespoły niezależnie od wieku. Należy wykonać 3 kolędy i pastorałki (2 w przypadku solistów i duetów).

Festiwal przeznaczony jest dla amatorów (absolwentów szkół muzycznych maksymalnie I stopnia) i całkowicie bezpłatny.

Obok Mikołowa polskie eliminacje odbędą się w Będzinie, Bielsku Białej, Bydgoszczy, Częstochowie, Dąbrowie Górniczej, Dębnie, Dobrodzieniu, Gnieźnie, Goleniowie, Jaworznie, Katowicach, Kielcach, Kołobrzegu, Krakowie, Krasnobrodzie, Lublinie, Łambinowicach, Łazach, Łodzi, Nowej Soli, Olsztynie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Raciborzu, Radomiu, Rybniku, Sanoku, Tarnowskich Górach, Tuchowie, Warszawie i Wrocławiu.

Finał Festiwalu, gromadzący zwycięzców ze wszystkich stron Polski i Europy, odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej Będzin Arena. 9 stycznia organizatorzy zapraszają na koncert inauguracyjny w wykonaniu Zespołu Mazowsze. W dniach 11-13 stycznia zaplanowano przesłuchania finałowe, a 14 stycznia o godz. 16.00 odbędzie się Koncert Galowy.

Szczegółowe informacje o Festiwalu można znaleźć na stronie www.mfkip.pl.

Harmonogram przesłuchań w Mikołowie:

13.00 Solista Mariusz Gruszka z Mikołowa
13.10 Solistka Wiktoria Kuczyńska z Żor
13.20 Solistka Julia Stępnik z Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach
13.30 Duet Hanna Gasz i Oliwia Polok ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Gustawa Morcinka w Mikołowie
13.40 Solistka Zofia Kosche z Przedszkola nr 5 w Tychach
13.50 Solista Leon Skorupski z Akademii Wokalnej Joanna Bortel w Mikołowie
14.00 Solista Piotr Klima ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Katowicach
14.10 Solista Wiktor Kocełak ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Gustawa Morcinka w Mikołowie
14.20 Solistka Inka Michalik z Przyszowic
14.30 Solistka Magdalena Czechowska z Mikołowa