address

43-190 Mikołów, Rynek 19

hours

Dziś otwarte:
8.00 - 20.00

address_icon

43-190 Mikołów, Rynek 19

opening_time_icon

Dziś otwarte:
8.00 - 20.00

shop_icon
10

Witamy na odświeżonej stronie MDK w Mikołowie. Jej dostosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz streamowania było możliwe dzięki dofinansowaniu z projektu "Konwersja cyfrowa domów kultury", w którym pozyskaliśmy ponad 88 000 zł.

- Sposób wydatkowania tych środków był bardzo przemyślany i odpowiadał na nasze zróżnicowane potrzeby. Niezwykle ważna była dla nas inwestycja w szkolenie pracowników. W ramach prowadzonych zajęć uczyliśmy się funkcjonować w dynamicznie zmieniającej się wirtualnej rzeczywistości, wykorzystywać cyfrowe narzędzia i profesjonalizować swoją obecność w mediach społecznościowych, takich jak Facebook i YouTube. Stworzyliśmy też konto na portalu Instagram, by jeszcze lepiej docierać do mieszkańców regionu – opowiada dyrektor MDK Izabela Paździorek-Jakubowska.

W ramach projektu pamiętano także o osobach z niepełnosprawnościami – dofinansowanie objęło dostosowanie stron internetowych domu kultury, ale także Dni Muzyki i Impresji Mikołowskich do szczególnych potrzeb takich osób.

Choć nikt nie chce powrotu do lockdownu i zamknięcia placówek kultury dofinansowanie wykorzystano także w taki sposób, by w razie potrzeby być gotowym do prowadzenia działań on-line.

- Chcemy, by streamowanie niektórych wydarzeń stało się standardem, aby jeszcze bardziej zwiększyć ich dostępność. Mamy nadzieję, że będzie można uczestniczyć w nich zarówno na żywo, jak i za pośrednictwem transmisji, do prowadzenia której dostosowana będzie nasza nowa strona www. Zakupiliśmy też niezbędny sprzęt – kamerę, aparat, mikser i komputery – opowiada Izabela Paździorek-Jakubowska.

W ramach prowadzonych działań opracowano też Strategię Cyfrową dla MDK.

Projekt Konwersja cyfrowa domów kultury finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.2 "Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej" III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.