address

43-190 Mikołów, Rynek 19

hours

Dziś otwarte:
8.00 - 20.00

address_icon

43-190 Mikołów, Rynek 19

opening_time_icon

Dziś otwarte:
8.00 - 20.00

shop_icon
10

Wracamy z naszą propozycją uczestnictwa w znakomitych spektaklach teatralnych poza Mikołowem. Tym razem w ramach "KULTURY NA WYJEŹDZIE" zapraszamy na spektakl "Kwartet" w Teatrze Ateneum w Warszawie 20 kwietnia (sobota). W głównych rolach zobaczymy Magdalenę Zawadzką, Krzysztofa Tyńca, Krzysztofa Gosztyłę oraz Marzenę Trybałę lub Sylwię Zmitrowicz (rola dublowana).

PROGRAM WYJAZDU:

Wyjazd z parkingu przy Ratuszu w sobotę, 20 kwietnia 2024 r., o godz. 10.00. Po przyjeździe do Warszawy będzie ok. 3 godzin czasu wolnego w centrum miasta. Następnie przejedziemy do Teatru Ateneum. Spektakl rozpoczyna się o godz. 19.15 i trwa 2 godziny 20 minut (w tym przerwa). Mamy zagwarantowane najlepsze miejsca! Powrót do Mikołowa ok. godz. 2.30.

Koszt wyjazdu to 290 zł (z biletem normalnym) oraz 270 zł (z biletem ulgowym dla osób powyżej 65. roku życia). Cena obejmuje bilet do teatru, przejazd autokarem oraz ubezpieczenie. Wyżywienie we własnym zakresie. Opłatę należy wnieść w Kasie MDK lub na konto nie dłużej niż tydzień po dokonaniu zapisu. Ostateczny termin zapisów i wpłat upływa 15 marca.

BRAK WOLNYCH MIEJSC - ZAPISY NA LISTĘ REZERWOWĄ!

RECENZJE SPEKTAKLU:

"Aktorzy wydobywają różnice charakterów, temperamentu, poczucia humoru, sposobu bycia swoich bohaterów, tworząc barwny korowód drobnych zdarzeń, napięć, emocji rozpiętych między wybuchami pretensji, złości po godną pozazdroszczenia harmonię i życzliwość. Ich postacie tchną prawdą i mimo że to „tylko” komedia można je polubić" (Tomasz Miłkowski, Dziennik Trybuna).

"Kwartet to popis artystycznego kunsztu wspaniałych, doświadczonych aktorów Teatru Ateneum. W spektaklu nie ma lepszych i gorszych ról. Każdy z tej wielkiej czwórki wzrusza i zachwyca, wkładając w grę całe serce" (Agnieszka Małgorzata Adamska, blog).

"Zrobienie dobrej komedii o starzeniu się nie jest łatwe. Zwłaszcza takiej, która spodoba się i seniorom, i młodszym widzom. Harwoodowi to się udało, a Adamczyk wyreżyserował ją z klasą. Sztuka jest podana w pikantnym sosie lekko uszczypliwego, ironicznego i zdystansowanego wobec rzeczywistości poczucia humoru. Bardzo brytyjskiego, przepadam za takim. Dowcipy są serwowane przez genialnie zbudowane postaci, a obsada aktorska uderza w wysokie C" (Basia Wasil-Grochowska, Kulturantki.pl).

OPIS:

Kwartet Ronalda Harwooda (1999) jest jedną z najbardziej znanych sztuk teatralnych słynnego brytyjskiego dramaturga, powieściopisarza i scenarzysty filmowego, laureata Oscara w 2002 roku za najlepszy scenariusz adaptowany Pianisty Romana Polańskiego.

Rzecz dzieje się w domu spokojnej starości dla artystów-weteranów, gdzie spotykają się dawni sceniczni partnerzy z genialnego kwartetu z IV aktu opery Rigoletto Giuseppe Verdiego. Jedna z par kwartetu była niegdyś małżeństwem…

Swego czasu sławni, młodzi i piękni, dziś są siedemdziesięciolatkami pełnymi zgryźliwości i wzajemnych zabawnych złośliwości, wspominającymi z sentymentem i nieukrywaną miłością minione czasy. Ostatnim rzutem na taśmę próbują odtworzyć kwartet Verdiego, który w finale sztuki zabrzmi jak wyzwanie rzucone światu przez byłych wirtuozów operowego śpiewu. I po raz któryś okazuje się, że prawdziwa sztuka jest nieśmiertelna.

Kwartet był i jest aktorskim popisem dla czworga gwiazd „starej daty” każdego teatru, w Ateneum reprezentowanych przez Magdę Zawadzką, Marzenę Trybałę/Sylwię Zmitrowicz oraz dwóch Krzysztofów, Gosztyłę i Tyńca.

INFORMACJE:

autor: Ronald Harwood
przekład: Michał Ronikier
reżyseria: Wojciech Adamczyk
scenografia: Marcelina Początek- Kunikowska
kostiumy: Anna Englert
pantomima: Bartłomiej Ostapczuk

Informacje, opis, fragmenty recenzji i zdjęcia ze spektaklu autorstwa Bartka Warzechy
za stroną www.teatrateneum.pl