address

43-190 Mikołów, Rynek 19

hours

Dziś otwarte:
---

address_icon

43-190 Mikołów, Rynek 19

opening_time_icon

Dziś otwarte:
---

shop_icon
10

Wracamy z propozycją kolejnego znakomitego spektaklu w Warszawie. Tym razem w ramach "KULTURY NA WYJEŹDZIE" zapraszamy na "Vanitas" w Teatrze Współczesnym 31 sierpnia (sobota) z udziałem nieocenionej aktorki Marty Lipińskiej. To komedia, którą żegna się z widzami wieloletni dyrektor Teatru Współczesnego, Maciej Englert.

PROGRAM WYJAZDU:

Wyjazd z parkingu przy Ratuszu w sobotę, 31 sierpnia 2024 r., o godz. 10.00. Po przyjeździe do Warszawy będzie ok. 3 godzin czasu wolnego w okolicy Parku Łazienkowskiego. Spektakl rozpoczyna się o godz. 19.00 i trwa 2 godziny (w tym przerwa). Mamy zagwarantowane najlepsze miejsca! Powrót do Mikołowa ok. godz. 2.00.

Koszt wyjazdu to 270 zł. Cena obejmuje bilet do teatru, przejazd autokarem oraz ubezpieczenie. Wyżywienie we własnym zakresie. Opłatę należy wnieść w Kasie MDK lub na konto nie dłużej niż tydzień po dokonaniu zapisu. Ostateczny termin zapisów (w Dziale Organizacji Imprez MDK u Jarosława Ciszka lub telefonicznie 32 226 21 47 wew. 48) i wpłat upływa 2 sierpnia. UWAGA! W lipcu Kasa MDK będzie nieczynna - wówczas wpłaty możliwe są wyłącznie na konto.

OPIS:

Ojciec rodziny, szanowany w mieście, były deputowany do parlamentu, przeczuwając rychłe rozstanie się z tym światem, zbiera w rodzinnym domu skłócone od dziesięciu lat dzieci, by postawić im warunek: wydziedziczy je, jeśli się nie pogodzą. Tajemniczy zapis w testamencie zaskakuje rodzeństwo. Próba rozwikłania dziwnego zapisu prowadzi do kolejnych zagadek, a te, rozwiązywane metodą prób i błędów, odsłaniają zaskakujące i bulwersujące sekrety rodzinne. Czarna komedia, pełna humoru makabreska rodzinna z niekończącymi się zwrotami akcji.

INFORMACJE:

Autorka: Valérie Fayolle
Przekład: Bogusława Frosztęga
Reżyseria: Maciej Englert
Scenografia: Marcin Stajewski
Muzyka: Mateusz Dębski
Kostiumy: Anna Englert

Obsada:
Leon Charewicz - Louis, ojciec
Marta Lipińska - Jeanine, matka
Szymon Mysłakowski - Jean-Baptiste, starszy syn
Mateusz Król - Bruno, młodszy syn
Monika Pikuła - Caroline, najmłodsza z rodzeństwa
Barbara Wypych - Barbara, żona Jean-Baptiste’a
Sebastian Świerszcz - Bernard
Krzysztof Wakuliński - Mówca pogrzebowy, głos

Informacje, opis i zdjęcia ze spektaklu autorstwa Marty Ankiersztejn
za stroną www.wspolczesny.pl