address

43-190 Mikołów, Rynek 19

hours

Dziś otwarte:
---

address_icon

43-190 Mikołów, Rynek 19

opening_time_icon

Dziś otwarte:
---

shop_icon
10

Od 7 czerwca w Galerii MDK prezentujemy wystawę Sabiny Piotrowskiej, na którą składają się obrazy, a także fotografie, których uzupełnieniem są ekfrazy poetki Renaty Batko. Wystawa będzie dostępna do 6 września i na ten dzień planujemy jej uroczysty finisaż.

 

Sabina Piotrowska (ps. Justyna Jałowiecka) to jaworznianka, od 39 lat zawodowo związana ze służbą zdrowia. Swoją przygodę ze sztuką rozpoczęła na przełomie 2015/2016 r. Jej pasją jest malarstwo sztalugowe, głównie akryl. Tworzy też na szkle, porcelanie, tkaninie. Chętnie uczestniczy w plenerach artystycznych, starając się na bieżąco doskonalić swój warsztat, poszukując nowych twórczych rozwiązań, pomysłów. Jej motywem przewodnim w malarstwie są kwiaty, które kocha malować na różne sposoby. Tematami dopełniającymi są również martwa natura, ptaki, pojawia się też pejzaż i abstrakcje. W swojej twórczości kieruje się słowami śp. prof. Andrzeja Antoniego Widelskiego "Nie oczekuj super rezultatów w malarstwie, ale pamiętaj albo masz w sercu to co kochasz robić, albo ćwiczysz i małymi krokami konsekwentnie dochodzisz do swojego spojrzenia na świat Boskiej natury".

Drugim ważnym punktem w twórczości artystki jest fotografia. Dostarcza jej ona energii, radości, wzbudza pozytywne uczucia, emocje oraz motywuje do dalszej pracy. Ulubionym tematem jej zdjęć jest przyroda i towarzyszące jej zjawiska, przede wszystkim wschody i zachody słońca. W kadrze szuka wyjątkowych momentów, które pragnie zatrzymać. Każdy bowiem wschód przynosi nowy dzień, każdy z nich jest inny, wyjątkowy, zachwyca i według autorki niezaprzeczalnie jest darem. Największą radością, która łączy się z pasją malarki, jest fakt spotkania wielu wspaniałych, ciekawych, życzliwych i często wspierających ją ludzi, a także możliwość uczestnictwa w rozmowach, spotkaniach, wystawach i wernisażach. "Ten czas to magia. Kocham to co robię" – podkreśla Sabina Piotrowska.

W okresie aktywności twórczej ma za sobą wystawy indywidualne i zbiorowe, przeglądy sztuki, konkursy plastyczne i fotograficzne między innymi w Dąbrowie Górniczej, Chełmku, Namysłowie, Barlinku, Mysłowicach, Katowicach, Tychach, Sosnowcu, Mikołowie, Jaworznie, Będzinie, Wiśle, Bielsku-Białej, Rudzie Śląskiej. Jej prace były prezentowane w wielu publikacjach, między innymi w warszawskim piśmie społeczno-kulturalnym "Własnym Głosem".