address

43-190 Mikołów, Rynek 19

hours

Dziś otwarte:
15.00 - 20.00

address_icon

43-190 Mikołów, Rynek 19

opening_time_icon

Dziś otwarte:
15.00 - 20.00

shop_icon
10

Galeria Miejskiego Domu Kultury w Mikołowie rozpoczęła swoją działalność w 1990 roku. Na ten cel postanowiono wykorzystać dwie sale klubowe. Obecny wygląd galeria zawdzięcza gruntownej modernizacji, dokonanej w roku 1999. Galeria jest ważnym centrum kulturalnym w Mikołowie. Tu pokazywali swój dorobek twórczy najważniejsi artyści regionu i całej Polski. Niewątpliwie znaczącym wydarzeniem kulturalnym związanym z mikołowską galerią była odbywająca się co roku poplenerowa wystawa "Impresje Mikołowskie". Na wystawach tych goszczą prace twórców o bardzo różnych osobowościach i orientacjach artystycznych.

Oprócz comiesięcznych wystaw, w galerii odbywają się spotkania autorskie oraz wieczory poetyckie. Istotnym wydarzeniem organizowanym co dwa lata w naszej galerii jest Przegląd Sztuki Nieprofesjonalnej, który ma na celu pokazanie prac artystów-amatorów.

Nasza galeria prezentuje się w ten sposób (z wystawą Macieja Paździora) - www.pajorama.eu/Pazdzior/wystawa.html

Galeria czynna jest w godzinach otwarcia MDK. Wstęp wolny. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

PLANOWANA EKSPOZYCJA:

Od 12 października do 24 listopada w Galerii MDK prezentowana będzie wystawa obrazów zmarłej w sierpniu tego roku mikołowskiej artystki Wandy Wolnej, zatytułowana "Vita brevis, ars longa" (Życie krótkie, sztuka długa). Na wernisaż wystawy zapraszamy 12 października o godz. 18.00. Wanda Wolna przez wiele lat była członkinią działającej w MDK grupy twórców "Barwą Skojarzeni". Na wystawie znajdą się jej najstarsze dzieła, jak i te namalowane niedługo przed śmiercią, zarówno w technice olejnej i akwarelowej.