address

43-190 Mikołów, Rynek 19

hours

Dziś otwarte:
8.00 - 20.00

address_icon

43-190 Mikołów, Rynek 19

opening_time_icon

Dziś otwarte:
8.00 - 20.00

shop_icon
10

Zapraszamy na cykl świątecznych warsztatów dla dzieci, które pozwolą wprowadzić do naszych domów magię świąt. Warsztaty odbędą się w dniach 8, 11 i 15 grudnia.

Czas poprzedzający Boże Narodzenie jest jednym z najradośniejszych w roku – świąteczne piosenki, pięknie udekorowany dom, zapach pierników... Nie tylko dzieci uwielbiają tworzyć, malować i ozdabiać, dorośli również chcą zatrzymać się i cieszyć się z tych chwil. Dlatego zapraszamy na chwilę oddechu i wspólny czas przy tworzeniu pięknych dekoracji i pierników. Nie dajmy się wciągnąć w przedświąteczny kierat, dajmy sobie czas.

Proponowane warsztaty dla dzieci:

• Drewniany Mikołaj (dzieci od 5 lat)

8 grudnia godz. 16.30, koszt: 40 zł
Prowadząca: Elwira Szewczyk
Warsztat odbędzie się, gdy zbierze się minimum 5 osób

Naturalne ozdoby świąteczne są ponadczasowe, najlepsze i piękne w swojej prostocie, a ozdobione rękoma dzieci – wyjątkowe. Na tych warsztatach dziecięca wyobraźnia o wyglądzie Mikołaja będzie szybować, niczym jego sanie na niebie.

• Drewniany Renifer (dzieci od 8 lat)

8 grudnia godz. 18.15, koszt: 50 zł
Prowadząca: Elwira Szewczyk
Warsztat odbędzie się, gdy zbierze się minimum 5 osób

Takiego renifera jeszcze nikt nie ma w domu! Dzieci przy pomocy prowadzącej skręcają jego poroże, a potem dowolnie dekorują! Ta ozdoba będzie przyciągać wzrok.

• Dekorowanie bombek (dzieci od 7 lat)

11 grudnia godz. 17.30, koszt: 30 zł
Prowadzący: Marek Ptaszyński
Warsztat odbędzie się, gdy zbierze się minimum 15 osób

Uczestnicy najpierw poznają historię bombki, jaką drogę przebyła do współczesnych czasów, czym strojono kiedyś, a jak to teraz wygląda. Następnie dzieci oddadzą się niczym nieskrępowanej twórczości, wyczarowując niepowtarzane ozdoby.

• Dekorowanie pierników (dzieci od lat 7)

15 grudnia godz. 17.30, koszt: 70 zł
Prowadząca: Kornelia Piotrowska (profil FB: Piernikowe Love)
Warsztat odbędzie się, gdy zbierze się minimum 12 osób
Rodzic może uczestniczyć z dzieckiem w warsztatach i dekorować pierniki (otrzyma swój "dziecięcy" zestaw), jednak musi wnieść opłatę 70zł

To już tradycja, że w okresie przedświątecznym w korytarzach MDK roznosi się zapach pierników i śmiech dzieci. Ten warsztat zawsze kończy się efektownie i artystycznie udekorowanymi piernikami (które mogą być prezentem, np. dla koleżanki lub wychowawczyni) oraz wyjadaniem lukru i energią na poziomie huraganu.

 

Na wszystkie warsztaty można się zapisywać pisząc na adres mailowy barbara.bogdanowicz@mdk.mikolow.eu. Opłaty wnosimy przelewem na konto MDK: Mikołowski Bank Spółdzielczy w Mikołowie nr 35 84360003 0000 00266864 0001 w tytule podając nazwę warsztatu oraz imię i nazwisko dziecka. Do zobaczenia!

ZAPRASZAMY TEŻ NA CYKL WARSZTATÓW DLA DOROSŁYCH - SZCZEGÓŁY MOŻNA ZNALEŹĆ TUTAJ